Pierwszy Charytatywny Bal Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

  1. Charytatywny Bal Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nami. W sobotę, 16 marca 2019 r. na Balu w hotelu Marriott bawiło się ponad 300 osób. Przedstawiciele świata medycyny, biznesu, rektorzy, absolwenci, pracownicy, stypendyści, studenci i sympatycy Uczelni spotkali się, by nie tylko doskonale bawić się w swoim towarzystwie, ale także zebrać pieniądze na wspólny, szczytny cel. Dzięki ludziom o wielkich sercach, darczyńcom dzieł sztuki pozyskano ponad 66 tys. zł. Wszystkie środki finansowe zebrane podczas Balu zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji.
    Podczas Balu odbyła się aukcja prac artystycznych i loteria fantowa. Licytację przebojowo poprowadzili Rektor prof. Mirosław Wielgoś i Tomasz Kammel (prowadzący imprezę).
    Gospodarze balu JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś i Prezes Fundacji Małgorzata Kozłowska dziękując za wspólną zabawę, podkreślali efekt integracyjny spotkania i hojność darczyńców.
    Uśmiech na twarzach, radość wspólnej zabawy i satysfakcja z efektów aukcji połączyła uczestników tego pełnego wrażeń wydarzenia. Niezapomnianych muzycznych przeżyć dostarczył Mateusz Krautwurst z zespołem.

*****************************
Fundacja Rozwoju WUM
Fundacja Rozwoju WUM od 2017 roku  z powodzeniem wspiera rozwój polskiej medycyny, pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami oraz prowadzi edukację zdrowotną. Dzięki pomocy finansowej naszej Fundacji m.in. dzieci ze spectrum autyzmu są rehabilitowane według koncepcji Hallwick przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM. Fundacja wspiera również Uniwersytecką Poradnię Psychologiczną pomagającą studentom naszej Uczelni, a także współfinansuje wyjazdy wolontariuszy – studentów medycyny do Afryki, gdzie niosą pomoc potrzebującym. Zbudowana sukcesami dotychczasowych projektów, planuje ich kontynuację i rozwój w kolejnych latach. W planach Fundacji jest m.in. wsparcie infrastruktury naukowo-badawczej
i dydaktycznej, m.in. Centrum Symulacji Medycznych.

Z sukcesami wracają z referencyjnych zagranicznych ośrodków naukowych stypendyści Fundacji.
Od 2017 r. Fundacja przyznała 8 stypendiów (4 dla studentów, 4 dla doktorantów).

W skład Zarządu Fundacji wchodzą również prof. Małgorzata Olszewska z Katedry i Kliniki Dermatologicznej, prof. Jacek Szaflik – kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki. Przewodniczącym Rady Fundacji jest prof. Grzegorz Opolski – I Katedra i Klinika Kardiologii, a członkami dr Małgorzata Adamkiewicz, Iwona Węgrzyn-Bocheńska i prof. Krzysztof Zieniewicz – Katedra Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby. Honorowym Przewodniczącym Rady Fundacji jest prof. Andrzej Członkowski.
Wszystkim ofiarodawcom, fundatorom i uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Comments are closed.